2026-05-27
| Manufacturer | AUO |
| Model Name | M320QAN01.0 |
| Screen Size | 32.0 inch |
| Screen Type | LCM , a-Si TFT-LCD |
| Pixel Number | 3840(RGB)×2160 (UHD) 137PPI |
| Arrangement | RGB Vertical Stripe |
| Active Area(mm) | 708.48 × 398.52 (H×V) |
| Outline(mm) | 727.88 × 422.07 × 15.6 (H×V×D) |
| Bezel Area(mm) | 713.48 × 403.52 (H×V) |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminance | 350 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Response | 12 (Typ.)(G to G) ms |
| Work Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Color Depth | 1.07B 100% sRGB |
| Backlight | 4 strings × 2CN WLED , 30K hours , No Driver |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Signal Type | eDP (2 ch, 4 Lanes) , eDP1.2 , 41 pins Connector |
| Voltage Supply | 12.0V (Typ.) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C |